KONST / Litografier / Färglitografier 12318103
nr 1231 8103
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Färglitografier, 2 st, Stockholm, signerad. 150-upplaga. Motivet: 34x50
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:54:46
28/1 17:48:49
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe